شماره تلفن دفتر فروش : 42838

ویژگیهای عایق حرارتی مطابق مبحث 5 مقررات ملی ساختمان|بخش اول

ویژگیهای عایق حرارتی مطابق مبحث 5 مقررات ملی ساختمان|بخش اول - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مطابق مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان موارد زیر بایستی در انتخاب نوع عایق حرارتی بایستی در نظر گرفته شوند:
-    فرآورده های عایق حرارتی مورد استفاده در ساختمان باید مقاومت حرارتی بیش از 0.5 مترمربع کلوین بر وات و ضریب هدایت حرارتی کمتر از 0.065 وات بر مترکلوین داشته باشند.
-    اگر عایق حرارتی در معرض رطوبت های نسبی زیاد تا نزدیک 100 درصد و اختلاف فشار بخار آب در دو طرف (مانند بام های وارونه و عایق کاری زمینی محافظت نشده) قرار گیرند، لازم است میزان جذب آب درازمدت آن از راه نفوذ در حد مجاز استاندارد باشد. مقدار جذب آب کوتاه مدت (24 ساعته) به روش غوطه ورسازی جزیی نباید از حد مجاز استاندارد بیشتر باشد. با این آزمایش یک دوره بارندگی 24 ساعته در طی اجرای ساختمان شبیه سازی می شود. مقدار جذب آب دراز مدت (28 روزه) به روش غوطه ورسازی کامل نباید از حد مجاز استاندارد بیشتر باشد. با این آزمایش، جذب آب از طریق مدتی دراز درون آب ماندن عایق، شبیه سازی می شود.
-    در هنگام بهره برداری، چنانچه عایق حرارتی، به طور مکرر در شرایط دمایی کم و تماس با آب قرار گیرد مانند بام های وارونه و عایق کاری زمینی محافظت نشده، لازم است مقاومت کافی در برابر یخ زدگی و آب شدن مطابق با استاندارد مربوط را داشته باشد.
-    در صورت استفاده از عایق در کف یا بام ساختمان، بارهای وارده بر آن باید محاسبه و با توجه به این بارها، کلاس مقاومت فشاری یا تنش فشاری، در 10 درصد تغییر شکل مربوط، مطابق با استاندارد انتخاب شود.
-    مقاومت کششی موازی با سطوح عایق های حرارتی الیاف معدنی باید به اندازه ای باشد که فرآورده، مقاومت کافی برای تحمل تنش های وارده (حداقل دو برابر وزن کل فرآورده) در حین حمل و بهره برداری داشته باشد.
-    طراح باید با استناد به روش ارائه شده در راهنمای مبحث 19 و با توجه به سیستم طراحی، نفوذپذیری بخار آب جدار را ارزیابی کند و در صورت وجود خطر میعان، با پیش بینی لایه بخاربند در محل مناسب آن را برطرف کند.
-    عایق باید از نظر طول، عرض، ضخامت، تخت و گونیا بودن (برای عایق های تخته ای یا پانلی)، پایداری ابعادی، واکنش در برابر آتش و سایر خواص مورد نیاز برای کاربرد مورد نظر، با حدود مجاز استاندارد و تراز، یا مقادیر اعلام شده از سوی تولید کننده، مطابقت داشته باشد.

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق پشم سنگ, پشم سنگ, پشم سنگ تخته ای, عایقکاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید