شماره تلفن دفتر فروش : 42838

انتخاب مواد عایق

انتخاب مواد عایق - 5.0 از 5 تا 2 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

خصوصیات مهمی که باید در انتخاب مواد عایق مد نظر قرار گیرد، به شرح زیر معرفی می گردند:
-    مقاومت حرارتی (Thermal Resistance): هرچقدر که میزان مقاومت حرارتی بیشتر باشد، نوع عایق بهتر خواهد بود.
-    قابلیت احتراق (Combustibility): هنگام درنظر گرفتن خطرات ناشی از آتش سوزی، در نظر گرفتن این پارامتر حائز اهمیت می باشد.
-    سمیت (Toxicity): برخی از مواد عایق، احتراق پذیرند و بدین ترتیب موجب رهاسازی مواد سمی می گردند. بنابراین می بایست از استفاده از این نوع مواد در محیط های سربسته اجتناب نمود.
-    چروک خوردگی (Shrinkage): تحت درجه حرارت های زیاد امکان انقباض عایق و ایجاد چروک خوردگی در آن وجود خواهد داشت.
-    مقاومت در برابر تشعشعات ماورا بنفش (Resistance to Ultra Violet Radiation): زمانی که مواد عایق کاری در خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، می بایست به نوعی سطوح آنها پوشانده شود تا بتوان آنها را در برابر آسیب نور ماورا بنفش محافظت نمود.
-    مقاومت در برابر رشد قارچ و میکروب (Resistance to Fungal or Bacterial Growth): مواد عایق کاری خصوصاً در صنایع غذایی و شیمیایی باید در برابر رشد قارچ و میکروب مقاوم باشند.
-    خاصیت شیمیایی (Chemical Neutrality): مواد عایق کاری می بایست از لحاظ خواص شیمیایی خنثی باشند تا بتوان از تخریب فلزاتی که با آنها در تماس هستند جلوگیری نمود. این موضوع خصوصاً در مکانهایی که رطوبت زا هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
-    ضریب انبساط و انقباض (Coefficient of Expansion and Contraction): این ضرایب در طراحی و مکان یابی مناسب، اتصالات تحت انقباض و انبساط و همچنین کاربرد عایق های چند لایه حائز اهمیت می باشند.
-    مقاومت فشاری (Compressive Strength): در مکانهایی که مواد عایق کاری متحمل بار و یا فشارهای مکانیکی هستند، مقاومت فشاری عایق بسیار حائز اهمیت خواهد بود لذا مناسب است تا در این مواقع از عایق هایی که قادر به تحمل فشار هستند، استفاده شود.
-    پل حرارتی (Thermal Bridge): در مکانهایی که عایق کاری بر سطوح غیرمنظم و غیر یکنواخت انجام می پذیرد، ضروری است تا بگونه ای انجام گیرد که تمامی پل های حرارتی فصل مشترک بین سطوح مختلف را پوشش دهد.
-    خاصیت موئینگی (Capillarity): زمانی که مواد عایق کاری در تماس با مایعات خطرناک و قابل اشتعال می باشند، میزان مقاومت در برابر جذب مایعات توسط خاصیت موئینگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
-    چگالی (Density): بسیاری از خواص مواد عایق و خصوصاً ویژگی های حرارتی تحت تاثیر چگالی قرار می گیرند. بنابراین انتخاب چگالی مناسب برای مواد عایق کاری بسیار حائز اهمیت است و می بایست در راستای نوع کاربری این مواد درنظر گرفته شود.

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق نسوز, اشتعال ناپذیر, عایق پشم سنگ, عایق صوتی, مقاومت حرارتی, پشم سنگ, ثبات فیزیکی, ثبات ابعادی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید