شماره تلفن دفتر فروش : 42838

تفاوت پشم سنگ و پشم سرباره|قسمت اول

تفاوت پشم سنگ و پشم سرباره|قسمت اول - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پشم سنگ از منابع طبيعي و سنگ هايي مانند دولوميت و بازالت (95% مواد تشکیل دهنده ذوب) به دست مي آيد اما پشم سرباره از ضايعات كوره بلند ذوب آهن (به میزان 90% سرباره یا Slag استفاده می شود) و به عنوان ماده اي كه از بازيافت ضايعات به دست مي آيد، معرفي مي شود.

Temp of Fire

 

 

دو متغير مقاومت حرارتي و عكس العمل در برابر آتش بايستي مورد توجه قرار گيرد. مقاومت حرارتي به معناي توانايي عايق در جلوگيري از پخش آتش در يك دوره زماني مي باشد. و عكس العمل در مقابل آتش به قابليت احتراق و پخش دودهاي ناشي از آتش سوزي اشاره دارد. با توجه به آناليز، ميزان اكسيدهاي آهن در پشم سنگ بيش از سرباره است و لذا اين امر سبب بالاتر بودن نقطه ذوب پشم سنگ نسبت به سرباره مي باشد كه امكان پايداري و مقاومت بيشتر آن را در دماهاي بالاتر منجر مي شود. در عمل دماي ذوب سرباره حدود 1200 درجه سانتيگراد مي باشد، درحالي كه دماي ذوب سنگ بازالت 1600-1500 درجه بوده و لذا ماكزيمم دماي كاربرد عايق هاي پشم سنگ در مقايسه با پشم سرباره بيشتر مي باشد.

 

 

 

 ميزان مقاومت حرارتي پشم سنگ در مقايسه با ديگر عايق ها در نمودار زير نشان داده شده است: (شرکت صنایع عایق سپاهان)

Chart

رسانايي حرارتي پشم سنگ بازالت در مقايسه با پشم سنگ  سرباره كمتر بوده و لذا انتقال حرارت كمتر و خاصيت عايق بودن بيشتر را دارا مي باشد. ضريب حرارتي پايين تر پشم سنگ نشان دهنده عملكرد بهتر آن به عنوان عايق حرارتي مي باشد. اپتيمم ضريب هدايت حرارتي سرباره در دانسيته 120 و در دماي 50 درجه برابر  w/mk 0.04 مي باشد و اپتيمم ضريب هدايت حرارتي پشم سنگ در دانسيته 120 و در دماي 50 درجه برابرw/mk 0.037 است .

برچسب ها: عایق نسوز, اشتعال ناپذیر, عایق پشم سنگ, سنگ بازالت, مقاومت حرارتی, پشم سنگ, بازالت, ضد آتش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید