شماره تلفن دفتر فروش : 42838

مزایای عایق کاری صوتی|خاصیت آکوستیکی پشم سنگ

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صدا دارای اثرات غیرمستقیمی بر روی عملکرد انسان از جمله کاهش راندمان و بهره وری کاری و افزایش ریسک بروز حوادث و خطا بعلت کاهش تمرکز افراد می باشد. همچنین آلودگی صوتی باعث ناراحتی های مختلف از جمله استرس و اضطراب، خستگی، سردرد، اختلال خواب و ... می شود. بررسی ها نشان می دهند که میزان خستگی افراد در سطوح مختلف مواجهه با صدا افزایش می یابد، از این رو بهینه سازی شرایط آکوستیکی در هر مکانی ضروری به نظر می رسد. ذیلاً توضیح مختصری در خصوص پیامدهای عایق کاری صوتی نامناسب و مزایای عایق کاری صوتی مناسب ارائه می گردد.

هنگام برخورد یک موج صوتی با یک سطح، بخشی از انرژی آن منعکس، بخشی از آن جذب و بقیه انتقال پیدا می کنند.

 acoustic

پیامدهای جذب صوت ناقص
-    وضوح گفتار ضعیف: تداخل صوت منعکس شده با منابع صوت باعث غیر قابل شنیدن گفتار و سختی در فهمیدن آن می گردد.
-    مشکل در تمرکز: صدا از جهات و با سطوح مختلف به گوشهای شنونده رسیده و جهت منبع صدا قابل تشخیص نمی باشد، نتیجه آن سردرگمی شنونده و عدم تمرکز وی می باشد.
-    هنگامی که سطوح صدا تقریباً در تمام فضای اتاق یکسان باشد باعث می شود نفرات با صدای بلندتر صحبت کنند تا صدای یکدیگر را بشنوند.

مزایای جذب صوت کامل
-    کنترل میزان صدای محیط
-    جلوگیری از انعکاس صوت
-    افزایش فهم و وضوح گفتار

یکی از خاصیتهای مهم پشم سنگ، خاصیت آکوستیکی یا خاصیت عایق صوتی آن می باشد. برای دستیابی به آسایش صوتی، جلوگیری از آلودگی صوتی و پیامدهای فوق الذکر، استفاده از عایق صوتی پشم سنگ در کلیه ساختمانها اعم از اداری و مسکونی، سالن های کنفرانس، استودیوهای ضبط صدا،  و ... اجتناب ناپذیر می باشد.

برچسب ها: جذب صوت, عایق پشم سنگ, عایق صوتی, پشم سنگ, آکوستیک, بهینه سازی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید