شماره تلفن دفتر فروش : 42838

مصالح غیر استاندارد، عامل اصلی مشکل ساز در نظام ساخت و ساز

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طبق نظر کارشناسان در ساخت و سازهای شهری، حوزه های مختلفی از قوانین و مقررات سازمانی و کارگاهی دچار نقصان است که منجر به احداث ساختمان هایی با کیفیت نامناسب می شود. در سطح کارگاهی عوامل مختلفی به شرح زیر به عنوان دلایل این وضعیت برشمرده می شود.
1- اجرای سنتی پروژه ها
2- کیفیت نامناسب نقشه های اجرایی
3- نبود مجریان ذیصلاح
4- پیمانکاران فاقد صلاحیت
5- استفاده از مصالح غیر استاندارد
6- نظارت غیردقیق و نامنظم
7- عدم بهره گیری از دانش مدیریت پروژه
یکی از الزامات مورد تاکید قانون در بخش ساخت و ساز مسکن، استفاده از مصالح مورد تایید و دارای نشان استاندارد است. در تبصره 1 ماده 34 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان کلیه تولیدکنندگان، واردکنندگان، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان موظف به استفاده از مصالح استاندارد هستند. در ماده 16 آیین نامه اجرایی ماده 33 و بندهای 2-4-8 و 7-1-12 از مبحث دوم مقررات ملی ساختمان قانون مجریان را مکلف به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد کرده است. لیکن وفور مصالح غیر استاندارد در بازار یکی از مشکلات جدی در عرصه ساخت و ساز است. تیرآهن ها و میلگردهای خارجی غیر استاندارد، عایق های صوتی و حرارتی بی کیفیت و غیر استاندارد، فوم های سقفی آتش زا و متصاعد کننده دودهای سمی، پنجره های UPVC که در مقابل آفتاب تغییر شکل داده و خاصیت عایق خود را از دست می دهند، نمونه ای از این مصالح هستند.

Tehran

شرکت صنایع عایق سپاهان بعنوان اولین دارنده نشان استاندارد ملی و بزرگترین تولید کننده عایق صوتی و حرارتی پشم سنگ کشور، مفتخر است با سرلوحه قرار دادن تحقیق و توسعه،  استفاده از خطوط تولید پیشرفته و همچنین به کارگیری نیروهای جوان و نخبه کشور توانسته محصولی با کیفیت مطابق با استانداردهای روز اروپا را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی نماید.

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق پشم سنگ, عایق صوتی, پشم سنگ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید