شماره تلفن دفتر فروش : 42838

مقدمه ای در مورد عایق حرارتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زندگی بشر از ابتدا تاکنون به ماده و انرژی وابسته بوده است. بقاء ماده نیز به منابع مختلف انرژی متکی بوده که یکی از آن انرژی حرارتی و گرما می باشد. یکی از اختراعات اولین بشر بدلیل نیاز، عایق حرارتی جهت پوشاندن بدن خود در برابر سرما بوده است. طراحی اولیه جهت جلوگیری از هدر رفتن گرمای بدن ویا عایق کاری بدن در برابر نفوذ سرما، استفاده از پوست حیوانات بوده است. همچنین ایجاد غارها نیز به منظور حفظ و ذخیره انرژی بوده است. بعد از مدتی استفاده از آتش که فرایند تبدیل انرژی ذخیره شده در چوب درختان به گرما باشد را فرا گرفت.

بشر آموخت که باید برای حفظ خنکی حرارت بدن خود در برابر گرمای نور خورشید چادر درست کند و یا از سایه درختان استفاده نماید. نمونه های ذکر شده اصول عایق های حرارتی را در تاریخ زندگی او (بشر) تعیین می سازد.

اگر بپذیریم که انرژی پول و ثروت است، عایق حرارتی به مقدار زیادی قادر به کسب آن است چرا که عایق حرارتی، انرژی را حفظ و ذخیره می نماید. اگر می بینیم که در صنایع امروزی استفاده فراوانی از عایق های حرارتی می شود دلیل آن تنها بازگرداندن سرمایه اولیه بکار رفته است.

علیرغم این توضیحات هنوز عایق به جایگاه خود در صنعت نرسیده است. امروزه می دانیم که چه مقدار عظیمی انرژی در صنایع مختلف مورد نیاز است. با انجام عایق کاری مناسب مقدار متنابهی از انرژی که امروزه هدر میرود را میتوان ذخیره و مورد استفاده قرار داد.

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق پشم سنگ, پشم سنگ, بهینه سازی, عایقکاری, انرژی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید