شماره تلفن دفتر فروش : 42838

"نصب نادرست عایق"عامل ایجاد خوردگی زیر عایق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهارت در نصب عايق مي تواند تاثیر مهمی بر روي عملكرد و عمر مفید آن داشته باشد.
نصب نامناسب عايق باعث ورود رطوبت و يا مواد شيميايي خورنده به داخل آن و نیز سطح عايق کاری شده که این امر منجر به شروع خوردگي زير عايق مي شود. در زیر به مواردی از این قبیل اشاره می شود:
-    اگر روكش عايق، درزهای نفوذ باران و نفوذگیرهای هوا به طور كامل و صحیح نصب نشوند، رطوبت و آب به راحتي مي تواند به سطح عايق برسد.
-    آب بندها، آخرين موانع نفوذ رطوبت به داخل عايق مي باشند كه ممكن است به علل نصب نادرست، نصب ناقص، پرداخت جهت ایجاد ظاهری شکیل و ... باعث کاهش طول عمر آب بند و نتیجتاً افزایش احتمال نشتي شود.
-    وجود اشكال در عملكرد تأخيرانداز بخار و نیز عدم استفاده از تأخیرانداز بخار مناسب مي تواند باعث نفوذ رطوبت در سرويس هاي سرد شود.
-    روش ناصحیح انبارداري عايق نیز باعث ایجاد خوردگی در زیر آن می گردد. عايق ها بايد در برابر هوا و باران محافظت شوند. عايق هایي كه بر روي زمين بدون هيچ پوشش ضد آب رها مي شوند به اين معني است كه اگر اين عايق نصب شود از همان ابتدا نمناك بوده است.
برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بایستی عایق ها بوسیله افراد واجد صلاحیت و با تجربه نصب شوند و همچنین با انجام پیگیری های مناسب سریعاً نسبت به اصلاح ایراد نصب اقدام گردد تا خوردگی زیر عایق مجال شروع شدن پیدا نکند.

برچسب ها: عایق پشم سنگ, عایقکاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید