شماره تلفن دفتر فروش : 42838

مقررات معماری و شهرسازی، کاهش دهنده مصرف انرژی ساختمان ها

مقررات معماری و شهرسازی، کاهش دهنده مصرف انرژی ساختمان ها - 5.0 از 5 تا 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

استفاده از عایق و پنجره های دوجداره:
استفاده از مصالح مناسب اقلیم و به کار بردن عایق (پشم سنگ) جهت دیوارها و کف در ساختمان های نوساز و استفاده از پنجره های دو جداره، درزگیری در و پنجره، تنظیم سایبان پنجره ها در ساختمان های موجود و یا نوساز، راه حل های ساده و قابل دسترس جهت کاهش مصرف انرژی هستند. 

تجهیزات ساختمان:
استفاده از سیستم های تهویه و سرمایش و گرمایش و سایر لوازم با برچسب انرژی A و B، تنظیم دمای داخل ساختمان با سنسور، روشن و خاموش کردن اتوماتیک سیستم های سرمایش و گرمایش مرتبط با سنسورها، طراحی و سایزینگ تاسیسات ساختمان متناسب با ظرفیت و اقلیمی که ساختمان در آن واقع شده است.

فرهنگ مصرف انرژی:
فرهنگ همان تلاش افراد برای مصرف صحیح انرژی و جلوگیری از رفتارهایی است که موجب هدررفت انرژی در این بخش می شود. رفتارهایی مانند جلوگیری افراد از سرمایش و گرمایش بیش از حد منازل، باز و بسته کردن به موقع پنجره ها و اندازه مناسب وسایل گرمایش، سرمایش و روشنایی.

جایگزینی سوخت فسیلی با انرژی تجدیدپذیر:
برخی از تجهیزات مانند کلکتور خورشیدی جهت گرمایش آب و نصب پنل خورشیدی جهت تولید برق ساختمان، راه حل های عملی کاهش مصرف سوخت های فسیلی هستند.

معماری بر اساس اقلیم:
معماری نوین ایران بر خلاف معماری سنتی کشورمان که بر مبنای پارامترهای اقلیمی بود، امروزه هماهنگی خوبی با شرایط اقلیمی ندارد. این پارامتر تنها در ساختمان های در حال ساخت امکان اصلاح دارد و باید طراحی بر اساس اقلیم صورت گیرد.

Architecture regulations

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق پشم سنگ, پشم سنگ, بهینه سازی, صرفه جویی, انرژی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید