شماره تلفن دفتر فروش : 42838

استفاده از عایق پشم سنگ در اقامتگاهی در رشته کوه آلپ

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اقامتگاهی که توسط ارتش کشور اسلوونی و با هلیکوپتر به مکان مورد نظر در رشته کوه آلپ انتقال داده شده است، منظره بسیار زیبایی از این رشته کوه برای حداکثر 8 کوهنورد که قصد اقامت در این مکان دارند را فراهم می کند. این پروژه از زمانی آغاز شد که در کارگروه شرکت معماری Videcnik and Rok Oman در اسلوونی قرار بر این شد که اقامتگاه و پناهگاهی مقاوم در برابر هوای بسیار سرد و بادخیز رشته کوه آلپ جایگزین پناهگاه فرسوده و قدیمی در پایین قله Skuta شود.

Skuta سومین قله در منطقه Kamnik رشته کوه آلپ بوده که در معرض جبهه های هوای بسیار سرد همراه با باد فراوان و تغییرات بسیار سریع درجه حرارت هوا می باشد. سرمای گزنده، باد و تغییرات شدید و ناگهانی هوا باعث می شود که این پناهگاه دارای اهمیت بالایی برای کوهنوردان این منطقه داشته باشد.

Alpine shelter Slovenia1 700x260px

این پناهگاه که توسط دانشجویان دانشگاه هاروارد طراحی شده توسط سازه های فلزی که در داخل صخره فرو رفته، مهار و توسط پانل های بتنی پوشانده شده است. ساختار این سازه، پناهگاه را در برابر بارش برف و باران شدید و بادهای با سرعت بالا مقاوم کرده است. در این پناهگاه 12.5 متر مربعی حدود 70 متر مربع عایق پشم سنگ با ضخامت 20 سانتیمتر به کار رفته است. این عایق کلیه دیواره، کف و سقف پناهگاه را پوشانده که باعث حفظ درجه حرارت و شرایط آسایش داخل پناهگاه و جلوگیری از اتلاف حرارت در دمای زیر صفر زمستان اسلوونی می شود.

علارغم ابعاد کوچک، این پناهگاه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:
1- قسمت ورودی برای ورود به ساختمان و محلی برای ذخیره و آماده سازی غذا
2- قسمت نشیمن با فضایی بزرگ
3- قسمتی برای خوابیدن

Alpine shelter Slovenia2 700x260px

ویژگی ضد آتش بودن عایق پشم سنگ، باعث افزایش ضریب ایمنی این پناهگاه شده و مکانی آسوده، آرام و مطمئنی برای کوهنوردان در این منطقه فراهم می کند.

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق نسوز, عایق پشم سنگ, پشم سنگ, ضد آتش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید