شماره تلفن دفتر فروش : 42838

استفاده از عایق پشم سنگ در شمالی ترین رصدخانه دنیا در نروژ

استفاده از عایق پشم سنگ در شمالی ترین رصدخانه دنیا در نروژ - 5.0 از 5 تا 3 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

این پروژه شامل سه ساختمان اصلی بوده که از طریق پل های داخلی به یکدیگر متصل می باشند. این پل ها در فصل زمستان و سرمای بسیار زیاد منطقه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تمرکز اصلی در طراحی این رصدخانه در جهت مبارزه با سرمای بیش از حد منطقه بوده که بتواند این سازه در برابر این شرایط آب و هوایی مقاومت کند. علاوه بر این نمای منحصر به فرد ساختمان پیچیدگی های خاصی را هم در زمان  ساخت این بنا اضافه کرد.

readimage 007

این ساختمانها به گونه ای طراحی شده اند که دارای دیوارهای چندلایه با شیب های گوناگون و زوایای پیچیده می باشد. این نوع طراحی چالش های مضاعفی را در مورد عایق کاری این ساختمان در مقایسه با ساختمانهای معمولی بوجود آورد. در نهایت عایق پشم سنگ بدلیل ویژگی های منحصر به فرد جهت عایق کاری کلیه دیوارها و سقف این رصدخانه انتخاب شد. عایق پشم سنگ این امکان را می دهد تا در مواردی که نیاز به عایق کاری سطوح شیب دار، قوس دار و در کل سطوح با ساختاری خاص می باشد به سهولت بتوان آن مکان را عایق بندی کرد و ریسک پل حرارتی را به حداقل رسانید.

readimage 002

در این پروژه عایق های پشم سنگ تخته ای به ضخامت 280 میلیمتر (دو لایه 100 و 180 میلیمتری) با توجه به پیچیدگی های خاص دیواره ها به بطور مناسب نصب شدند. همین روش در مورد عایق کاری سقف نیز به کار برده شد و باعث شده ظرفیت حرارتی ساختمان افزایش چشمگیری یافته تا فضای بسیار مطلوب و مناسبی در شرایط سخت زمستان قطب برای کارکنان داخل رصدخانه فراهم شود.(شرکت صنایع عایق سپاهان)

readimage 004
خاصیت ضد آتش عایق پشم سنگ ضریب ایمنی این ساختمان را بهبود بخشیده و به کارکنان و مراجعه کنندگان این فرصت را می دهد که هنگام آتش سوزی زمان کافی برای تخلیه از ساختمان را داشته باشند.

readimage 005

ساخت این رصدخانه در سال 2015 آغاز گشته و قرار است در سال 2016 به مرحله بهره برداری برسد.

برچسب ها: عایق حرارتی, عایق پشم سنگ, پشم سنگ, پشم سنگ تخته ای, عایقکاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید